Piątek, 18 września 2020 r. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
Projekt „Zdalna szkoła” w Gminie Gielniów

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze całego kraju stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Gmina Gielniów złożyła wniosek o przyznanie grantu do Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) w ramach projektu „Zdalna szkoła”. Pozytywna ocena wniosku Gminy Gielniów zakończyła się pozyskaniem 45 tys. zł. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Za te pieniądze zostaną zakupione laptopy, które gmina przekaże do szkół, w celu ich udostępnienia najbardziej potrzebującym uczniom do nauki zdalnej. Obecnie trwają procedury zakupowe. Sprzęt zostanie przekazany do szkół zaraz po dostarczeniu do Urzędu Gminy. Zgodnie z założeniami CPPC, dofinansowanie ma służyć wsparciu nowych standardów prowadzenia zajęć edukacyjnych. Trwające od kilku tygodni zamknięcie placówek oświatowych wymusiło prowadzenie zajęć edukacyjnych „na odległość”, przy wykorzystaniu sprzętu i programów informatycznych. Nie każda rodzina dysponuje sprzętem pozwalającym na efektywną pracę w trybie zdalnym. Projekt „Zdalna szkoła” to odpowiedź na doraźne rozwiązanie problemów sprzętowych.

08-05-2020