Czwartek, 06 sierpnia 2020 r. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
Ogłoszenie Wójta Gminy Gielniów

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej. Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Kto może otrzymać pomoc?

Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;

Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.

Co otrzymasz zgłaszając się do punktu?

Profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora;

Informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji;

Wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego;

Pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.

Gdzie szukać pomocy?

Przez internet: na stronie www.np.ms.gov.pl;

Przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego.

Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej

01-07-2020